Yasal Adres Ankara | Sanal Ofis Ankara | Hazır Ofis
Menü

HEMEN BİZİ ARAYIN0312 750 0011

page-banner

HABER DETAY

İşyeriniz İçin Yasal Adres Tercihi

İşletmeler İçin Yasal Adres Nasıl Oluşturulur?

Tarih: 16 - Temmuz - 2021

İşletmeler İçin Yasal Adres Nasıl Oluşturulur?

Bir şirket kurmaya, tüzel ya da gerçek kişilik olarak bir şirket kurmaya karar verdiğinizde, devlet kurumlarına yani resmi kurumlara karşı yasal adres bildiriminde bulunmak zorundasınız. Peki bunu nasıl gerçekleştireceksiniz? İşletmeler için yasal adres nasıl oluşturulur? İki farklı seçenekten yararlanmanız mümkün olacaktır. İlk seçenek, uygulanan klasik yöntem anlamına gelmektedir. Maliyeti oldukça yüksek seviyelerde bulunacaktır. Önce ticari faaliyette bulunmak istediğiniz şehirde, bir ofis, bir büro kiralama hizmetini gerçekleştireceksiniz. Kiralama için aylık kira bedelini peşin ödeyeceksiniz. Emlakçı ile çalışıyor iseniz, komisyon ödeyeceksiniz.

Kiralayacağınız ofis ya da büronun sahibine göre, sizlerden belirli bir miktarda depozit istendiğini göreceksiniz. Bu giderleri karşıladıktan sonra, kira kontratı düzenlemeniz gerekecektir. Kiraladığınız ofis ya da işletme ihtiyaçlarınıza cevap vermiyor olabilir. İçerisinde bakım onarım, tadilat yapmanız gerekebilir. Bu durumda yine ekstra bir maliyet ile karşılaşacaksınız. Bunun haricinde mobilya almanız, bilgisayar ve benzeri elektronik eşyaları almanız ve bunlara da para ayırmanız gerekecektir. Diğer yöntem nedir? Tüm bunların dışında kalmanız ve hazır ofis anlayışı ile tanışmanız olacaktır. Yasal adres Ankara şeklinde bir hizmeti alabilir ve bu masraflardan kaçınabilirsiniz.

Yasal Adres Bedeline Dahil Olan Giderler

Peki, yukarıda gerekli açıklama yapılmış ve yasal adresi oluşturma konusunda şirket kurmak isteyenlerin ne yapması gerektiği anlatılmıştır, buna karşılık hizmet alınır ise, yasal adres Ankara şeklinde bir anlaşma yapılır ve sanal ofis kiralama hizmeti yapılır ise, bu bedelin içerisine neler dahil olacaktır? Yasal adres bedeline dahil olan giderler, yazının giriş bölümünde anlatılmış tüm giderleri kapsamaktadır. Tek bir çatı altında toplanmaktadır.

Ofis kiralamazsınız, komisyon ödemezsiniz, depozito ile karşılaşmazsınız, bakım onarım, tadilat çalışmalarını yapmazsınız, mobilya almanıza, bilgisayar ve benzeri elektronik eşyaları almanıza gerek bulunmaz. Büro hizmetlerini ya da diğer adıyla idari hizmetleri yönetmek amacıyla bir personel tutmanıza, maaşını ödemenize, sigorta primini yatırmanıza gerek kalmayacaktır. Her türlü işlem, kiralama hizmeti kapsamında, şirketiniz adına, ilgili kurum tarafından olması gerektiği gibi yürütülecektir.

Yasal Adreste Bulunmak Zorunlu mu?

Gündeme getirilen yasal adres uygulamasında işletmenizin her türlü işlemi, personeller tarafından yani personel tarafından sağlıklı bir şekilde yürütülecektir. Yasal adres Ankara şeklinde bir hizmet aldığınızda, sizin bizzat bu adres üzerinde bulunma gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Yasal adreste bulunmak zorunlu mu? Hayır siz, şirketin ya da ofisin veya büronun içerisinde bulunmak zorunda değilsiniz. Siz kendi işiniz ile ilgili işlemleri yürütebilirsiniz. Hatta Ankara'da yani şehir içerisinde bulunmanıza dahi gerek bulunmamaktadır. İstediğiniz yerde, istediğiniz bir şehirde, işiniz üzerine yoğunlaşabilirsiniz, işinizi takip edebilirsiniz. Yeni bağlantılar yapabilirsiniz. Yeni anlaşmaları yapabilirsiniz. İşinizi büyütme konusunda hedefinizde emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz. Nerede olur iseniz olun, sizin adınıza sekretarya tarafından büro yani idari hizmetler olması gerektiği gibi yürütülecek ve tarafınıza her aşamada bilgi verilecektir.


ETİKETLER: yasal adres , ankara yasal adres , yasal adres ankara ,